MTB weekend tur til Svendborg (B&U)

Så har alle jeres ynglings trænerne planlagt en weekend tur (d. 11.-13. oktober - uge 41) for alle børne og unge i klubben.

Turen går til Svendborg, hvor vi skal prøve deres MTB spor sammen med en masse social hygge.

Der er plads til 30 børn.

Der vil blive lavet en kører plan, så man ved hvem man skal kører i bil med derned og hjem igen. (info senere)

Transport af cykler vil vi låne en kassevogn - info om dette senere.

Fredag d. 11. oktober:

  • Afgang fra Randers ca. kl. 15.00
  • Ca. 17.30 skal vi kører en omgang på Svendborg MTB spor og derefter cykler alle til hytten.
  • Aftensmad ca. 19.30 med social hygge. Sent aftensmad og derfor husk at spise noget før vi kører fra Randers.

Lørdag d. 12. oktober:

  • Morgenmad
  • Hold 1, 2 køres i bil og hold 3 og 4 cykler til skovhuggeren, som er et betalingsspor (betales af klubben)
  • Middagsmad leveres i sporet.
  • Hold 1 køres i bil til hytten og hold 2, 3 & 4 cykler hjem til hytten.
  • Aftensmad og social hygge.

Søndag d. 13. oktober:

  • Morgenmad kl.8 og nedpakning.
  • Alle cykler til Svendborg sporet ca. kl. 11
  • Middagsmad leveres i sporet.
  • Ca. 14.00 kører alle hjem mod Randers.
  • Ankomst Randers ca. 16.30

Samlet pris pr. deltager kr. 350,- som udelukkende går til kost, resten dækkes af klubben!

Tilmelding og betaling er kun via klubbens webshop.

HUSK at påføre deltagerens navn og det hold nr. man plejer at cykel på i kommentarfeltet.

DELTAGERE:

  1. Sander Stampe Hansen, Hold 4
  2. Viktor Kempel, Hold 2
  3. Victor Madie, Hold 4
  4. Marco Madie
  5. Andreas Brandt
  6. Rasmus Lai Andersen, Hold 3
  7. Andreas Lund Jensen, Hold 2
  8. Magnus Lund Jensen, Hold 2
  9. Christian Munch Facius
  10. Anders Fuglsang Buhl, Hold 4
  11. Nicklas Block, Hold 4
  12. Sofus Holst, Hold 4
  13. Casper Rothman, Hold 4
  14. Frederik Steffensen, Hold 3 (4)
  15. Zakarias Hansen, Hold 2
  16. Rasmus Olsen, Hold 2 
  17. Rasmus Dalsgaard Sørensen, Hold 4
  18. Linus, Hold 2 
  19. Patrick Houlborg Jørgensen, Hold 1
  20. Rune Herkert, Hold 4
  21. Alexander Høgfelt, Hold 3
  22. Otto Jelsing, Hold 4
  23. Casper Birch
  24. Lucca Bennetsen
  25. Asger Thoegersen
  26. Nicolaj Bauer Nielsen, Hold 1
  27. Emil Bauer Nielsen, Hold 1
  28. Freya Bauer Nielsen, Hold 1
  29. Silas Villum Nielsen